Polecane książki

W tej zakładce znajdziesz listę książek psychologicznych, które są warte Twojej uwagi. Każdą z nich przeczytałam i każda w jakiś sposób zmieniła mój światopogląd lub nauczyła mnie czegoś nowego. Lista co jakiś czas jest aktualizowana, więc polecam zaglądać od czasu do czasu w poszukiwaniu nowości. Mam nadzieję, że dzięki moim krótkim recenzjom, znajdziesz coś, co Cię zainteresuje.


 

Nowa psychologia sukcesu

Autor: Carol S. Dweck

Format: Ebook

Kup teraz

Książka, która uświadamia, jak ważne jest odpowiednie nastawienie i jak wpływa ono na wszystko co się w życiu robi. Ale nie chodzi tu o pozytywne myślenie, lecz o przekonanie o sobie samym i swoich możliwościach. Książka szczególnie przydatna dla rodziców lub przyszłych rodziców, ponieważ pomaga w rozwinięciu u swojego dziecka nastawienia na rozwój. A co najlepsze, autorka opisuje codzienne sytuacje i podaje praktyczne wskazówki, jak nie warto, a jak warto postępować. Więcej informacji na temat tego, co znajdziecie w książce, możecie przeczytać w artykule: Nigdy nie mów swojemu dziecku, że jest mądre.

TED. Jak wygłosić mowę życia.

Autor: Jeremey Donovan

Format: Książka

Kup teraz

Bardzo przyjemna książka, pełna porad i praktycznych wskazówek na temat wystąpień publicznych i przygotowania idealnego przemówienia. Teoretycznie książka przygotowuje do wystąpienia na konferencji TED, jednak będzie wartościowym poradnikiem dla każdej osoby, która planuje w swojej karierze zawodowej wygłaszanie prelekcji i chce nauczyć się mówić tak, by inni chcieli słuchać.

7 nawyków skutecznego działania

Autor: Covey Stephen R.

Format: Książka

Kup teraz

Nie jest to zwykły poradnik, który odmieni Twoje życie w kilka dni. Do zasad w niej zawartych naprawdę trzeba się przyłożyć, ponieważ nic się nie zmieni po samym przeczytaniu tej książki. Nawyki opisane w książce całkowicie zmieniają podejście do różnych spraw zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, codziennym. Praktyczna i wartościowa pozycja, którą powienien przeczytać każdy, kogo choć odrobinę interesuje rozwój osobisty. Książka do której się wraca!

Gdzie ci mężczyźni?

Autorzy: Zimbardo Philip, Coulombe Nikita

Format: Książka

Kup teraz

Książka opowiada o kryzysie męskości, który obecnie jest bardzo poważnym problemem na całym świecie. Profesor Zimbardo wyjaśnia czym jest ten kryzys, co do niego doprowadziło i jakie będą jego konsekwencje, jeżeli nie zostaną podjęte natychmiastowe działania. Bardzo ciekawa i dosyć niepokojąca lektura, przedstawiająca punkt widzenia profesora.

Intymnie. Rozmowy nie tylko o miłości

Autorzy: Wiśniewski Janusz L., Izdebski Zbigniew

Format: Książka

Kup teraz

Rozmowa autora bestsellerowych powieści i wybitnego seksuologa – jak wskazuje sam tytuł – o miłości, ale nie tylko. O monogamii, zdradzie i wierności, o tym co nas podnieca, a co zniechęca… w tej książce znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania, które kiedykolwiek krępowaliście się zadać. W dodatku autorzy zadbali o idealną dawkę humorą połączoną z odpowiednią ilością naukowych faktów.

Psychologia miłości. Intymność – Namiętność – Zobowiązanie

Autor: Bogdan Wojciszke

Format: Ebook

Kup teraz

Bestseller i obowiązkowa pozycja dla wszystkich. Autor przedstawia w niej etapy miłości, przez które przechodzi każdy związek i wyjaśnia mechanizmy rządzące zachowaniami człowieka. Dzięki tej lekturze zmienisz swoje podejście do miłości, a będzie to podejście o wiele dojrzalsze, rozwijające związek i pomagające zrozumieć różnice między kobietami i mężczyznami.

Kłamstwo i jego wykrywanie w biznesie, polityce i małżeństwie

Autor: Paul Ekman

Format: Ebook

Kup teraz

Jeżeli interesują Cię sposoby wykrywania kłamstwa lub podoba Ci się serial „Lie to Me” to sięgnij po tę książkę. Zawiera ona podstawową wiedzę z zakresu emocji, mimiki i kłamstwa, a autor jest pionierem w dziedzinie badań emocji. Książkę wzbogacają ciekawe przykłady z życia codziennego, a czyta się ją naprawdę szybko i przyjemnie, ponieważ nie zawiera ciężkiej i niezrozumiałej psychologicznej terminologii. Można dowiedzieć się z niej wielu przydatnych rzeczy, chociaż nie nauczysz się dzięki niej wykrywania kłamstwa ;)

Przypadek to nie wszystko. Moje życie psychologa społecznego

Autor: Elliot Aronson

Format: Książka

Kup teraz

Zamieszczę tutaj przepiękny końcowy cytat z książki:
„Czy mam jakiś ulubiony etap jazdy rollercoasterem, jaką odbywam od 78 lat? Jak nauczył mnie mój czternastoletni mentor, nie ma takiego etapu. Mogę też odpowiedzieć inaczej: uwielbiam wszystkie – utratę wzroku, radość towarzyszącą wygłoszeniu fascynującego wykładu czy dokonaniu ważnego odkrycia naukowego, ciepło płynące z kochania i bycia kochanym przez żonę, dzieci, wnuki i przyjaciół. Gdybym musiał wybrać ulubiony etap, powiedziałbym, że jest właśnie teraz. Sądzę jednak, że moja odpowiedź byłaby taka sama w każdym miejscu na tej drodze.”

Mowa ciała

Autorzy: Pease Allan, Pease Barbara

Format: Książka

Kup teraz

Przezabawna książka zawierająca całą masę ciekawostek na temat mowy ciała. Dowiecie się z niej między innymi jak obrazić przedstawiciela innej kultury, dlaczego kobiety kłamią lepiej, jak skupić na sobie uwagę mężczyzny lub jakie są różnice między palaczami a palaczkami. Autorzy poruszają chyba każdy możliwy temat związany z mową ciała i pokazują za pomocą zabawnych rysunków, co znaczą różne gesty i zachowania.