7 sposobów na poprawę samopoczucia

ASJL0UIGOR

Jesienią zdecydowanie częściej niż w inne pory roku dopada nas ponury nastrój i chęć do nic-nie-robienia. Kiedy masz za zadanie uporać się z poważniejszym kryzysem niż jesienna chandra, możesz zajrzeć tu. Jeżeli natomiast twoje samopoczucie nie jest najlepsze i ma to głównie związek z porą roku i pogodą za oknem, to są sprawdzone sposoby, które mogą ci pomóc poczuć się lepiej.

1. WYŁĄCZ TV I KOMPUTER, WŁĄCZ KREATYWNE MYŚLENIE

Mnie od takich zadań zazwyczaj boli głowa, bo zawsze sama chcę znaleźć rozwiązanie, bez podpowiedzi i niczyjej pomocy. Efekt jest taki, że raz kończy się to olśnieniem, a raz rwaniem sobie włosów z głowy. Tego typu łamigłówki zmuszają nas do odrzucenia szablonowego myślenia (think outside the box). Bardzo popularne są ostatnio „dzienniki przeznaczone do zniszczenia”, które mają za zadanie wzbudzić w nas kreatywność. Ja zachęcam was do postawienia sobie poprzeczki nieco wyżej i zmierzenia się z zadaniami rzeczywiście wymagającymi kreatywnego myślenia.
kropkinaszyjnik

zapałki

(Pochwalcie się ile zadań udało się wam rozwiązać)

2. ROZRUSZAJ SIĘ

W zdrowym ciele zdrowy duch. Wszyscy o tym wiedzą, jednak wciąż nie wszystkich udaje się przekonać do systematycznych ćwiczeń. A mając świadomość, że dbamy o swoje zdrowie poprzez kilka minut dziennie umiarkowanej aktywności fizycznej, od razu poczujemy się lepiej.

3. MUZYKA POTRAFI ZDZIAŁAĆ CUDA

Sami doskonale wiemy jak potrafi zmienić nastrój. Romantyczny wieczór może nie być już tak romantyczny, gdy w tle mocno i dobitnie przygrywać nam będzie Metallica. Nie bez powodu na siłowniach nie usłyszymy playlisty Top 50 Love Songs of All Time, a zamiast tego z głośników będzie lecieć muzyka dająca porządnego kopa i motywująca do wylewania siódmych potów.

(Idealne playlisty na poprawę humoru ma Spotify, sama nazwa składanki Ready for the Day zachęca do działania.)

4. FLOWER POWER

Wyjdź z domu! Jedna z najgorszych rad, jakich można udzielić, kiedy pogoda za oknem skutecznie zniechęca do wysunięcia nosa spod kołdry, ale zarazem jedna z najlepszych rad, kiedy już zdecydujesz się zaryzykować i wyjść na zewnątrz. Udowodnione jest, że kontakt z naturą poprawia samopoczucie (kobiety przecież uwielbiają dostawać kwiaty). Jeżeli jednak wciąż nie jesteś przekonany, to równie dobrze zadziała sam widok zdjęć i obrazów natury. Takie udogodnienie dla najbardziej opornych :)

5. POCZYTAJ MĄDRYCH

⇒ Oni wiedzieli o czym mówią. 

audrey

6. A JEŻELI NIE PRZEMAWIA DO CIEBIE SŁOWO PISANE…

Posłuchaj historii Neila Pasricha, która zadziwia i inspiruje, a jego lista 1000 Awesome Things zawsze poprawia samopoczucie.

7. UŚMIECHNIJ SIĘ

Badania dowodzą, że nawet wymuszony uśmiech wpływa na nasz nastrój. Przyklej do twarzy sztuczny uśmiech, a po chwili nie będziesz musiał go dłużej udawać!

Nie ma uniwersalnej recepty na poprawę samopoczucia, ponieważ każdy jest inny i do każdego człowieka należy podejść indywidualnie. Dlatego chętnie poczytam jakie są wasze sposoby na polepszenie nastroju?

Kamila Bondos

Przeczytaj koniecznie
  • Niezłe rady :) Uśmiech nawet wymuszony jakoś wpływa że czujemy się lepiej :)